O mnie

Cześć,

Mam na imię Ewa i lubię podejmować odważne decyzje. W połowie 2015 roku postanowiłam zmienić swoją ścieżkę kariery z HR-owca na Front-end-owca. Na początku uczyłam się samodzielnie, biegałam na wszystkie możliwe wydarzenia dla dziewczyn w IT i nieśmiało wspominałam znajomym, czym zajmuję się po godzinach. Dziś, dzięki ogromnej determinacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wsparciu najbliższych, pracuję jako Software Developer.

Dlaczego postanowiłam zostać programistką? Uwielbiam się rozwijać i codziennie uczyć nowych rzeczy, a praca w branży IT wymaga nieustannego zdobywania wiedzy. Swoją pasją do nauki programowania postanowiłam zarażać również najmłodszych, zakładając szkołę programowania dla dzieci Kids do IT.


Początkowo pisałam bloga do przysłowiowej szuflady – miał być miejscem, które będzie mnie motywowało do podążania w kierunku programowania. Kiedy jednak zaczęłam dostawać prywatne wiadomości od czytelniczek z prośbami o radę, postanowiłam wyjść z cienia i zacząć dzielić się swoimi doświadczeniami. Na blogu będą pojawiać się nie tylko treści związane z nauką programowania czy poszukiwaniem pierwszej pracy w IT, ale także relacje z najciekawszych wydarzeń i warsztatów poświęconych rozwojowi kobiet w branży IT.


Jeżeli masz pytania związane z nauką programowania, pracą w IT albo po prostu chcesz pogadać – napisz do mnie maila na contact@girlintothecode.pl lub wiadomość na fanpage’u Girl Into The Code. 🙂