women in tech

Women in Tech – Zestawienie Elle 2016

Jestem podekscytowana kolejnym zestawieniem, które dla Was przygotowałam w dzisiejszym wpisie. Tym razem jeszcze ciepły ranking od magazynu Elle „Women in Tech”, który co roku promuje wybrane kobiety ze świata nowych technologii. 8 Wspaniałych. Poznajcie każdą z nich i zainspirujcie się. 🙂

Źródło: http://www.elle.com/culture/tech/a35725/women-in-tech-2016/

1. Marcela Sapone – Cofounder i CEO, Hello Alfred

30-latka, która dorastała w Paryżu i Kopenhadze. Swoją aplikację zaczęła rozwijać podczas studiów na Harvard Business School w 2013 roku. Jej biznes opiera się na outsourcingu zadań domowych, takich jak zakupy czy sprzątanie, a skierowany jest do zajętych biznesmanów i bizneswomen. Pierwszych klientów zdobywała poprzez tradycyjne ulotki. Jednakże tuż po graduacji jej startup zdobył 2 miliony dolarów oraz wygrał konkurs organizowany podczas konferencji Tech Crunch Disrupt. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Źródło: http://www.elle.com/culture/tech/a35725/women-in-tech-2016/

2. Whitney Wolfe – Founder i CEO, Bumble

26-latka, która doświadczenie zdobywała jako jedyna kobieta w zespole założycielskim Tindera. W grudniu 2014 roku wystartowała z własną aplikacją Bumble. Narzędzie to również służy do randkowania, jednakże pozwala wyłącznie kobietom na wykonanie pierwszego ruchu. Obecnie ma ponad 3 miliony użytkowników, a do zespołu zatrudnia głównie kobiety.

women in tech

Źródło: http://www.elle.com/culture/tech/a35725/women-in-tech-2016/

3. Anjula Acharia-Bath – Partner, Trinity Ventures

43-letnia inwestor, która mówi o sobie: „Wszystko, co robię, robię dla kobiet”. Jej misją jest łączenie kobiet i technologii, technologii i Hollywood oraz Hollywood i Bollywood. Przygodę ze startupami zaczęła od własnego podcastu muzycznego DesiHits, który próbowała wprowadzić legalnie na rynek. W związku z napotkanymi problemami założyła firmę, której celem jest rozpowszechnianie szeroko rozumianej popkultury na świecie i wprowadzanie wielu gwiazd na nowe rynki.

kobiety w technologiach

Źródło: http://www.elle.com/culture/tech/a35725/women-in-tech-2016/

4. Jen Fitzpatrick – VP, Google Maps

Kobieta, która stoi na czele Google Maps. Codziennie usprawnia aplikację, z której korzysta już milion użytkowników. Motywację do pracy nad aplikacją czerpie… z bycia mamą trójki dzieci. Jak sama przyznaje „Jeśli Google Maps pozwoli zaoszczędzić jej 10 minut, to będzie 10 minut więcej, które spędzi z dziećmi”.

women in tech elle

Źródło: http://www.elle.com/culture/tech/a35725/women-in-tech-2016/

5. Tracey Young – Cofounder i CEO, PlanGrid

32-latka, która wpadała na pomysł pracując jako inżynier budowlany. Widząc, jak wysokie koszty generują drukowane plany konstrukcji, Tracey wymyśliła aplikację, która pozwala wgrać plany na iPada oraz na bieżąco nanosić zmiany. Śmieje się, że kiedyś pracowała dla jednego kierownika, a obecnie dla pracuje dla setek tysięcy.

kobiety w IT

Źródło: http://www.elle.com/culture/tech/a35725/women-in-tech-2016/

6. Leila Janah – Founder i CEO, Sama Group

33-latka, która dąży do zmniejszenia ubóstwa poprzez zapewnienie ludziom żyjącym w slumsach od Nairobi po Haiti pracy cyfrowej, za którą otrzymują pensję pozwalającą się utrzymać. Leila założyła również pierwszą stronę crowdfundingową, aby zbierać pieniądze na operacje chirurgiczne dla osób, które mają do nich utrudniony dostęp.

kobiety it elle

Źródło: http://www.elle.com/culture/tech/a35725/women-in-tech-2016/

7. Del Harvey – Head of Trust & Safety, Twitter

34-latka, która w swojej karierze pracowała jako ratownik wodny na basenie w szpitalu psychiatrycznym i zarządzała testami psychologicznymi dla uczestników reality TV.

Do Twittera trafiła początkowo jako członek zespołu odpowiedzialnego za spam. Obecnie przewodzi zespołem Zaufania i Bezpieczeństwa, gdzie zapobiega agresywnym zachowaniom użytkowników oraz dba o ich bezpieczeństwo.

women in tech startup

Źródło: http://www.elle.com/culture/tech/a35725/women-in-tech-2016/

8. April Underwood – VP of Product, Slack

Product manager w Slacku, która swoje doświadczenie zdobywała w Google, Travelocity oraz Twitterze. NIc nie zapowiadało jednak, że trafi do branży technologicznej, gdyż jeszcze na studiach dostała się na staż z inżynierii chemicznej. Staż przerwała, żeby pracować jako wsparcie IT i dopiero wtedy zaczęła poważnie myśleć o programowaniu. Obecnie tworzy aplikację służącą do komunikacji prawie 3 milionom użytkowników.

Mam nadzieję, że takie zestawienia i promowanie kobiet w nowych technologiach Was nie zanudzają. 😉 Ja jestem przekonana, że poznawanie historii osób, którymi możemy się zainspirować, może wprowadzić wiele pozytywnych zmian w naszym myśleniu, a nawet życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.